> Saç Bakımı

Saçlar mevsim değişiklikleri, hormonal etkiler, çevrenin olumsuz koşulları gibi faktörlerle, sağlığını kaybedebilir. Canlı, yaşayan bir organizma olduğu için, her canlı gibi saçların da bakıma ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Dökülmemesi, canlılığını ve parlaklığını kaybetmemesi için saçlara gerekli bakımı yapmak gerekmektedir. Belirli aralıklarla yapılacak saç bakım işlemleri saçları her tür olumsuz etkiden korumaya, canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmaya yardımcı olur.

Saç sağlığı için A, B ve E vitaminleri yönünden zengin besinlerle beslenmek çok önemlidir.

Öte yandan saç bakım ürünleri konusunda seçici davranmak gerekir.

Cek Kuaför’ün deneyimli ve uzman ekibi, her saç tipinin ihtiyaç duyduğu en profesyonel ürünü kullanır ve tavsiye eder

> Saç Kesimi

Yüz yapısına göre uygulanacak saç kesimlerinde, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinize karar vermiş olmanız gerekir. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile göz önünde bulundurarak saç kesimi yaptırmalısınız.

Saç sağlığı için A, B ve E vitaminleri yönünden zengin besinlerle beslenmek çok önemlidir.

Öte yandan saç bakım ürünleri konusunda seçici davranmak gerekir.

Cek Kuaför’ün deneyimli ve uzman ekibi, her saç tipinin ihtiyaç duyduğu en profesyonel ürünü kullanır ve tavsiye eder

* Yuvarlak Yüz

Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz ve daha ince bir görünüm vermek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön plana çıkar, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalır.

* Kare Yüz

Eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller verdirmelisiniz.

* Dikdörtgen Yüz

Yüzünüzdeki uzun görünümü biraz kısaltmak istiyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz.

* Enine Dikdörtgen Yüz

Saçınızın üst bölümlerine verilecek volümlerle, yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızın görünümünde fark yaratabilirsiniz.

* Ters Üçgen Yüz

Bu yüz yapılarında daha modern kesimler yapmak mümkündür. Yüz biçimini değiştirmeden güçlü bir ifade katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirip, saç tepesine volüm verebilirsiniz. Kendinize daha dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız, enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

* Üçgen Yüz

Ense bölümünde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak, enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

* Baklava Yüz

Bu yüz yapısında, saçlara uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modeller rahatlıkla uygulanabilir.

> Saç Sağlığı

Jöle saçlara zararlı mıdır, saç dökülmesine neden olur mu?

Bir günden fazla süreyle saçta kalan jöle, saçın nefes almasını engellediğinden saç dökülmesine neden olur. Günün bitiminde saçları yıkayarak jöleden arındırmak gerekir.

Saçlara özel bakım uygulanacak zamanları nasıl belirleyebiliriz?

Saçlar, ihtiyaç duyduklarında bakım görmelidirler. Saçlar için özel olarak üretilmiş; şampuan, maske ve serumlar özellikle mevsim dönemlerinde kullanıldığında sonuç daha verimli olacaktır.

Saçları ne kadar zamanda bir kestirmek gerekir?

Saçlar uçlarından kesildiklerinde daha dengeli beslenir ve daha sağlıklı uzar. 3 haftada bir kesilmesi uygundur.

Saçın her gün yıkanması zararlı mıdır?

Her gün, günde bir kez şampuanlamak saçlara zarar vermez ancak şampuanlama sayısı günde tek olarak kalmalıdır.

Saçlar kremlenirken nelere dikkat edilmelidir?

Saç kremi, her zaman saçların uçlarına uygulanmalıdır. Krem, saçın kökünü yumuşattığı için saçın dökülmesine yol açabilir. (Saç kremi kullanımını tavsiye etmiyoruz.)

Saç nasıl suyla yıkanmalıdır?

Ilık su saçı parlatır. Yıkamadan sonra biraz soğuk su tutulmalıdır. Böylece hem saç derisi rahatlar hem de saçlar canlanır.

Sağlıklı saç için nelere dikkat etmek gerekir?

* Protein açısından yetersiz diyetler, saç köklerini dinlenme dönemine sokarak, proteinden tasarruf etme yoluna gider. Ağır diyetleri takiben 2-3 ay içinde yaygın saç dökülmesi görülebilir. Sıkı toplanmış saçlar, at kuyrukları, saçların köklerini zayıflatır. Özellikle alnın yan kısmındaki saç dökülmelerine, sıkı ve gergin toplamalar neden olur.

* Saçın niteliğini profesyonel yardımla belirledikten sonra elde edilen bilgilere göre uygun ürünler kullanılmalıdır.